ĎAKUJEME!!!

POKRAČUJEME!

Bezodpadovosť sa za posledné mesiace posunula na Slovensku do podoby, o akej sa nám ešte minulý rok ani nesnívalo. Bezobalové obchody vo väčšine väčších miest, desiatky obchodov s čapovanou drogériou, reťazce, ktoré opatrne pridávajú predaj vo vratných obaloch, čapovanú drogériu či bezobalový predaj, ministerstvo plánujúce zálohovanie plastových fliaš, pravidelné swapy a prednášky o bezodpadovosti – a tisíce ľudí, ktorí sa snažia žiť bez odpadu...

Napriek všetkej snahe sme však na Slovensku za posledný rok vyprodukovali viac odpadu než kedykoľvek predtým. A preto – POKRAČUJEME! Potrebujeme bezodpadovosť rozšíriť k ďalším ľuďom a firmám; a tiež otvoriť ďalšie témy, od cirkulárnej ekonomiky až po náš vplyv na klimatické zmeny a životné prostredie ako také.

Poďme spoločne prispieť k zmene: naším osobným príkladom, šírením myšlienok, no v neposlednom rade aj tlakom na účinnú legislatívu. Prepojme sa, zdieľajme svoje skúsenosti a nápady, rozbehnime nové projekty a spoločne posuňme Slovensko na cestu bezodpadovosti a udržateľnosti.

Kto príde inšpirovať

Rečníci:

Diskusie:

Afterparty:

Workshopy

UPCYCLING NAŽIVO – MARTINA MAREKOVÁ KUIPERS
Ako sa tvorí zo starého oblečenia nové? To nám naživo ukáže Martina Mareková Kuipers zo slow fashion značky Bartinki. Prineste si veci, z ktorých by ste chceli vytvoriť nový model, a Martinka niekoľkým z vás počas krátkych 15 minútových ukážok vymyslí a predpripraví, ako by nový model mohol vyzerať.
Kvôli krátkosti času Martinka modely len našpendlí, šije sa doma!

PREDÁVAME BEZOBALOVO! MICHAL POPPE
Na Slovensku je už viac než 20 bezobalových obchodov. Kto sú ich majitelia? A aké najlepšie formy spolupráce sa medzi jednotlivými obchodmi dajú zvoliť?
Skôr než o klasický workshop pôjde o vytvorenie priestoru na vzájomné spoznanie sa a nadviazanie ďalšej spolupráce do budúcna.

AKO EFEKTÍVNEJŠIE VYUŽIŤ MATERIÁLY OD DIZAJNU PO RECYKLÁCIU. JANA BIELIKOVÁ
Cieľom workshopu/diskusie je podnietiť účastníkov k novému spôsobu myslenia o využívaní materiálov pri dizajne, výrobe a používaní výrobkov ako aj na konci ich životného cyklu, kedy ich zvyčajne považujeme za odpad. Význam nových materiálových ciest spočíva v nájdení nového využitia existujúcich materiálov či odpadov vo výrobnom procese, ako aj hľadaní nových udržateľných alternatív vo všetkých fázach životného cyklu výrobku. Na príklade výrobného podniku budeme spoločne hľadať nové materiálové cesty konkrétneho výrobku a možnosti prechodu z lineárneho modelu ekonomiky na obehový.

ŠPERKY Z ODPADU. SÁRA KRÁLOVÁ
Vyrobte si vlastný originálny šperk – brošňu alebo náušnice – z odpadového materiálu. Tvoriť budeme z dýhy (odpadu zo stolárskej dielne), nevyužitých lakov na nechty, farieb a ďalších vecí.

VYROB SI VLASTNÚ VOŇAVKU. JANKA HAVRILA
Spoločne prepojíme vôňe kvetových vôd a esenciálnych olejov s naším telom. Vytvoríme si vlastné vône, ktoré nás opoja, potešia, rozosmejú a dodajú sviežosť telu. Na výrobu použijeme voňavé kvetové vody a možno si vytvoríme aj vlastné bylinné výluhy. Pritom si porozprávame čo to o výrobe a histórii spojenej s vôňami, esenciami. Ako voňavý bonus použijeme éterické oleje, ktoré dodajú vašej voňavke konečnú náladu.

...priebežne dopĺňame...

Diskusie

ZERO WASTE S DEŤMI – OD TEHOTENSTVA AŽ PO ŠKOLU. MARTINA SUMBALOVÁ
Či už čakáte miminko a nechcete podľahnúť nákupnej horúčke, ale kúpiť len skutočne potrebné veci; máte bábätko a chcete ísť cestou bezplienkovej komunikačnej metódy a látkových plienok, alebo máte škôlkara či školáka a musíte odolávať tlaku reklamy a kolektívu… V diskusii preberieme, ako deti nasmerovať k zodpovednému životu a cestu bezodpadovosti si spolu s nimi užívať každý deň.

KOMPOSTOVANIE – BRAŇO MOŇOK
Vermikompostovanie, komunitné kompostovanie, záhradný kompostér… Večná téma! Aká forma kompostovania je pre vás najvhodnejšia? Ako riešiť problémy, ktoré sa pri kompostovaní vyskytnú? Ako odoberať a použiť výsledný kompost? Čo robiť, keď kompostér nestíha? Braňo Moňok si v praxi vyskúšal snáď všetky formy kompostovania. V diskusii sa podelí o svoje skúsenosti a poradí pri všeobecných aj úplne konkrétnych problémoch.

KOMUNITNÁ ŠPAJZA – KATKA KLIMOVÁ & JUDITA ARENDAS
Ako hacknúť systém a vytvoriť si z bezobalového nakupovania potravín spoločnú susedskú aktivitu? Ako mať kontrolu nad dodávateľmi a kvalitou? Jednou z možností, o ktorej budeme na konferencii diskutovať, je zriadenie komunitnej špajze ako alternatíve k malému bezobalovému obchodu.
Karpatská potravinka je iniciatíva rodín pre spoločný nákup kvalitných, lokálnych a bio potravín a drogérie od prvovýrobcov, veľkoobchodov, poľnohospodárov, farmárov a hlavne členov bezobalovo, pre vlastné využitie, v dostupných cenách s neobmedzeným prístupom pre členov.

ZERO WASTE VO FIRMÁCH A KORPORÁCIÁCH – MARTIN GAJDOŠ
Ako posunúť vašu firmu či korporáciu, kde pracujete, smerom k zero waste? Ako dosiahnuť, aby odpad prestala tvoriť nielen vaša kancelária, ale aj stovky ďalších ľudí, s ktorými sa na pracovisku stretávate? A dá sa to vôbec? To, že aj iniciatíva jediného uvedomelého zamestnanca nadšeného pre zero waste môže priniesť veľké zmeny vo firme, nie je utópia. Nemusíte byť v korporácii neviditeľní a ísť proti svojim zásadám. O tom, ako sa to dá, sa porozprávame s Martinom Gajdošom, ktorý tento celoročný proces práve nastavuje pre spoločnosť s viac ako päťsto zamestnancami. Diskusie sa zúčastní aj Miroslava Vasková, zástupkyňa Eko tímu tejto firmy – dobrovoľníckej iniciatívy zamestnancov, ktorým nebol ich dopad na životné prostredie ľahostajný. Prezradia nám, ako táto iniciatíva vznikla, prečo je dôležité riešiť zero waste vo firmách, reakcie zamestnancov a ktovie – možno vo vás zasejú zrnko motivácie a práve vy sa stanete iniciátorom veľkej zmeny vo vašej firme. 🙂

KAPSULOVÝ ŠATNÍK. KAMILA VODOCHODSKÁ
Ako presne vyzerá kapsulový šatník? Ako vyzerať skvele a cítiť sa sviežo s len pár kúskami kvalitného oblečenia? A čo robiť, ak ste síce zredukovali šatník, ale stále to nie je ono a skvelý pocit neprichádza?

ZMYSLUPLNÉ ZÁKONY NA OBMEDZENIE ODPADU – AKO NA TO? NORBERT KURILLA
Ako dostať štát k vytvoreniu čo najzmysluplnejších zákonov na obmedzenie vytvárania odpadu? Majú na tvorbu zákonov dosah aj jednotlivci a iniciatívy zdola, sú tieto zákony iniciatívou jednotlivých poslancov alebo ľudí z ministerstiev, alebo skôr Slovensko doháňa trendy Európskej únie?

Program

Konferencia Slovakia Going Zero Waste bude v roku 2019 viac interaktívna, hravá, zážitková. Výrazne sme predĺžili prestávky, počas ktorých sa budete mať možnosť zúčastniť na workshopoch, odborných diskusiách a ďalších aktivitách, poradiť sa v infostánkoch, občerstviť sa, bezobalovo nakúpiť, alebo jednoducho nadviazať kontakty s ďalšími podobne naladenými ľuďmi.

8:00 – ZAČIATOK REGISTRÁCIE

9:00 – UVÍTANIE & ÚVOD

1. BLOK – ZERO WASTE: FAKTY NA ÚVOD…
Bezodpadovosť ako súčasť väčšieho problému: po minuloročnej správe o zmene klímy nemôžeme túto tému vynechať, a preto začíname práve ňou.
V čom je hlavný problém, aký vplyv na životné prostredie vlastne máme a prečo je prechod k cirkulárnej ekonomike a bezodpadovosti nevyhnutnosťou najbližších rokov?

NÁŠ VPLYV NA ZMENU KLÍMY – POHĽAD KLIMATOLÓGA. JOZEF PECHO
Podľa správy Medzivládneho panelu pre zmenu klímy OSN ostáva ľudstvu len 12 rokov na zásadnú zmenu, ktorá pomôže zmierniť dopad zmeny klímy. V prednáške sa dozvieme, čo presne to znamená a čo máme robiť my ako jednotlivci či Slovensko ako štát.

EMISIE SKLENÍKOVÝCH PLYNOV: PREČO JE TAK ŤAŽKÉ ZNÍŽIŤ ICH? JURAJ MESÍK
Mechanizmus a riziko zmeny klímy v dôsledku emisií skleníkových plynov popísal Svante Arhenius už na konci 19. storočia. Prečo napriek tomu, že o riziku vie veda tak dávno a postupne si ho začína viac uvedomovať aj širšia spoločnosť a politici, svet stále zlyháva v obmedzení týchto emisií? Kto za to nesie zodpovednosť? Môže s tým niečo zmysluplné robiť jednotlivec – obec – mesto – štát – a Európska Únia?

PRECHOD K ZERO WASTE A CIRKULÁRNEJ EKONOMIKE: NEVYHNUTNOSŤ NAJBLIŽŠÍCH ROKOV? YASMINA LEMBACHAR
Prvý blok uzatvára prednáška, ktorá nás nasmeruje k samotnej téme zero waste. Ako vieme zmeniť smerovanie celej spoločnosti na udržateľné, také, kde vytváranie zbytočných odpadov bude len nepríjemná spomienka z minulosti?

DISKUSIA S PREDNÁŠAJÚCIMI

PRESTÁVKA
Po každom bloku nasleduje aktívna prestávka, na ktorú pripravujeme množstvo workshopov, diskusií a ďalších aktivít. Nachystané budú aj infostánky, predajné stánky, swap, a samozrejme zero-waste dobroty, pri ktorých môžete nadviazať kontakt s ďalšími podobne naladenými účastníkmi. 🙂

DISKUSIE:
Vplyv znečistenia na oceánske ekosystémy. Katarína Linczenyiová
Zmysluplné zákony na obmedzenie odpadu – ako na to? Norbert Kurilla

WORKSHOPY:
Upcycling naživo. Martina Mareková Kuipers
Vyrob si vlastnú voňavku. Janka Havrila

ĎALŠÍ PROGRAM:
Knižný swap…
…a ďalšie

2. BLOK – ZERO WASTE: VYTVORME SI SYSTÉM
V tomto bloku sa pozrieme na systémové témy, ktoré potrebujeme na ceste k bezodpadovosti riešiť. Vysvetlíme si najčastejšie mýty, ktoré v súčasnosti o bezodpadovosti kolujú, zameriame sa na to, prečo už nepotrebujeme vlastniť a môžeme prejsť k spoločnému zdieľaniu vecí, a na záver porozmýšľame, ako dosiahnuť, aby sa z bezodpadovosti stala celospoločenská téma.

MÝTY A PRAVDA NA CESTE K BEZODPADOVOSTI. PETRA CSEFALVAYOVÁ
Môžu vám v obchode predať syr do vlastnej škatuľky? Je zálohovanie plastových fliaš a plechoviek naozaj dobrý nápad? Prečo obchod, ktorý namiesto igelitiek rozdáva pri pokladni mikroténové sáčky porušuje zákon? Petra Csefalvayová z INCIEN nám prinesie fundovaný pohľad na najčastejšie mýty a nedorozumenia na ceste k bezodpadovosti a prezradí niečo k plánovaným zmenám.

KOMUNITNÁ EKONOMIKA AKO ALTERNATÍVA. JAN BLAŽEK
Zdieľanie a komunitná spolupráca ako alternatíva k osobnému a súkromnému vlastníctvu. Prednáška bude smerovať ďaleko za limity známych platform ako AirBnB či Uber, či rozširujúcich sa konceptov tipu mestské bicykle alebo knižnice vecí. Je nutné vlastniť osobné auto, bicykel, alebo dokonca dom či pozemok? Je možné veci zdieľať? V akej forme a akým spôsobom?
Povieme si, prečo si pohodlne vystačíme len so zlomkom toho, čo vlastníme teraz, kde všade sa dá alternatíva komunitnej ekonomiky využiť a ako v rámci komunity demokraticky zdieľať zdroje.

AKO SPRAVIŤ Z BEZODPADOVOSTI CELOSPOLOČENSKÚ TÉMU? NATÁLIA PAŽICKÁ
Čo by mal robiť každý z nás pre to, aby sme ako spoločnosť tvorili menej odpadu a začali žiť vedomejšie k svojmu prostrediu? Robme, čo môžeme! Bezodpadovosť je výborný spôsob ako začať, lebo sa sústredí na to, čo vidíme všade okolo nás: na odpad. Čo ale môžeme robiť ďalej? A ako dostať tieto témy k väčšinovej spoločnosti?

DISKUSIA S PREDNÁŠAJÚCIMI

OBED
Obedňajšia prestávka, ktorá bude rovnako aktívna ako ostatné. Pripravujeme počas nej množstvo workshopov, diskusií a ďalších aktivít. Nachystané budú aj infostánky, predajné stánky, swap, a samozrejme zero-waste obed a ďalšie dobroty, pri ktorých môžete nadviazať kontakt s ďalšími podobne naladenými účastníkmi. 🙂

DISKUSIE:
Kompostovanie. Braňo Moňok
Zero waste s deťmi – od tehotenstva až po školu. Martina Sumbalová
Talkshow Križovatky s Mariánom Balázsom, ktorú pripravuje portál Dobrenoviny.sk. Hosťami sú Natália Pažická a Martin Gajdoš
Predávame bezobalovo! Michal Poppe

WORKSHOPY:
Ako efektívnejšie využiť materiály od dizajnu po recykláciu. Jana Bieliková

ĎALŠÍ PROGRAM:
Krst detskej zero waste knižky od Danky Moderdovskej: Planéta Zem sa usmieva
Knižný swap…
…a ďalšie

3. BLOK – ZERO WASTE: ŠIRŠIE SÚVISLOSTI
Bezodpadovosť sa netýka len nákupu do vlastných obalov! Minimalizovanie vlastnej spotreby, menšia konzumácia mäsa a živočíšnych produktov a ekologické bývanie s témou zero waste veľmi úzko súvisia a môžu mať dokonca oveľa väčší dosah…

ZMENA KLÍMY ZAČÍNA NA TANIERI. MARTIN SMREK
Koľko burgerov a rezňov ešte zvládne naša planéta? A prečo sú rozhodnutia o tom, čo si dáme na tanier vo vzťahu k životnému prostrediu aspoň tak dôležité ako bezodpadovosť? V prednáške si povieme o skrytých nákladoch nášho stravovania a role živočíšnej výroby v zastavení klimatických zmien.

ZERO WASTE STAVITEĽSTVO: MÝTUS ALEBO REALITA? PAVOL POKORNÝ
Bolo v minulosti staviteľstvo bezodpadové? Kedy začal vznikať stavebný odpad a ako mu predchádzať už pri samotnej stavbe? V prednáške sa pozrieme na historický kontext architektúry a staviteľstva z pohľadu používaných materiálov a ich prirodzenej recyklácie a porovnáme to so súčasnou praxou. Aké sú možné východiská pri znižovanie energetickej náročnosti stavieb, ako dosiahnuť neutrálnu CO2 bilanciu, zmysluplnú ekonomiku aj zdravé vnútorné prostredie budov?

MINIMALIZMUS A ZERO WASTE. ANDREA RICHARDSON
Dve úzko spojené témy. Čím menej nakupujeme a vlastníme, tým menej vecí nakoniec skončí v odpade. Ako si upratať dom a priority, dopriať menej priestoru veciam a viac tomu, na čom v konečnom dôsledku oveľa viac záleží?

DISKUSIA S PREDNÁŠAJÚCIMI

PRESTÁVKA
Po každom bloku nasleduje aktívna prestávka, na ktorú pripravujeme množstvo workshopov, diskusií a ďalších aktivít. Nachystané budú aj infostánky, predajné stánky, swap, a samozrejme zero-waste dobroty, pri ktorých môžete nadviazať kontakt s ďalšími podobne naladenými účastníkmi. Na tieto prestávky sa tešíme aspoň tak, ako na samotný program :).

OBED
Obedňajšia prestávka, ktorá bude rovnako aktívna ako ostatné. Pripravujeme počas nej množstvo workshopov, diskusií a ďalších aktivít. Nachystané budú aj infostánky, predajné stánky, swap, a samozrejme zero-waste obed a ďalšie dobroty, pri ktorých môžete nadviazať kontakt s ďalšími podobne naladenými účastníkmi. 🙂

DISKUSIE:
Kapsulový šatník. Kamila Vodochodská
Zero waste vo firmách a korporáciách. Martin Gajdoš
Komunitná špajza. Katka Klimová & Judita Arendas

WORKSHOPY:
Šperky z odpadu. Sára Králová

ĎALŠÍ PROGRAM:
Knižný swap…
…a ďalšie

4. BLOK – ZERO WASTE: SMEROVANIE
Akými zmenami v súčasnosti spoločnosť na ceste k bezodpadovosti prechádza? Príklady toho, ako to môže fungovať, ale aj dobrých úmyslov, ktoré sa v praxi ukázali ako chybné.

BIOPLASTY: DOBRÝ SLUHA, ZLÝ PÁN. LENKA MYNÁŘOVÁ
Ak sa Vám páčila minuloročná prednáška profesora Alexyho, tak vás Lenka Mynářová takmer určite nadchne. Prezradí nám, či sú bioplasty riešením, aké nástrahy v sebe skrývajú, na čo si pri nich dať pozor a aká je budúcnosť ich výroby.

PRECIOUS PLASTIC: GLOBÁLNE RIEŠENIE PROBLÉMU S PLASTOM, KTORÉ ZAČÍNA ZDOLA. TIRSA VAN DER LAAN
Iniciatíve Precious Plastic sa podarilo naštartovať celosvetové hnutie, ktoré sa venuje riešeniu znečistenia planéty plastovým odpadom. Pobočky v desiatkach krajín upozorňujú na problém s plastom vlastným hravým spôsobom. Svoje skúsenosti šíria zadarmo, pripojiť sa môže každý! Čo sa počas svojho šesťročného fungovania naučili a čím sa od nich môžeme my ostatní inšpirovať pri našich vlastných nápadoch?

ZERO WASTE PRÍBEH: CIRKULÁRNA FIRMA. NATAŠA FOLTÁNOVÁ
Môže ekonomicky úspešná firma fungovať podľa princípov bezodpadovosti a cirkulárnej ekonomiky a byť spoločensky zodpovedná a ohľaduplná voči životnému prostrediu? Môže! Inšpiratívny príbeh na záver.

DISKUSIA S PREDNÁŠAJÚCIMI

AFTERPARTY

RYTMIKA: SPOLOČNÁ BUBNOVAČKA
Po náročnom dni sa uvoľníme pod taktovkou Tona Gutha z bubnovej školy Rytmika. Ako inak, téma bezodpadovosti ostáva, bubnovať budeme hlavne na vedierkach od jogurtu či vedrách od farby, plastových fľašiach a podobne. Nezabudnite si doniesť vlastné originálne perkusie!

TALK SHOW ADELY VINCZEOVEJ…
…s jej hosťami, ktorí bezodpadovosťou žijú každý deň.

Moderátorka Adela Vinczeová predstaví na afterparty konferencie Slovakia Going Zero Waste svoju obľúbenú talk show s tromi hosťami, ktorí sa bezodpadovosti venujú naplno pracovne aj v súkromí. Hosťami budú Ivana Maleš z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky; Michal Poppe, majiteľ bezobalového obchodu a organizátor množstva akcií na tému bezodpadovosti; a Svetlana Rymarenko, speváčka s množstvom zero waste aktivít a popularizátorka tejto témy.

Miesto

Stará tržnica

Námestie SNP 25
Bratislava


Znižujeme ekologickú stopu!
Každá ľudská činnosť po sebe zanecháva stopu. Máme záujem, aby ekologická stopa našej konferencie bola čo najnižšia, a preto vás chceme poprosiť: prídite verejnou dopravou, na bicykli, alebo pešo. Ak je to nevyhnutné a musíte cestovať autom, spojte sa s ďalšími ľuďmi v tejto skupine (LINK) a jazdu zdieľajte. Ďakujeme!
Doprava:
V deň konania konferencie budú v centre mesta uzávery viacerých komunikácií kvôli Bratislavskému maratónu. Vyhraďte si prosím na príchod dostatok času. Mapu uzáver nájdete tu (LINK):
Na bicykli:
Ako odmenu za jazdu na bicykli máme pre Vás v spolupráci s Cyklodielňou BANM pripravený improvizovaný cykloservis priamo na konferencii!
Doprava MHD:
Z Hlavnej stanice:
pešo (20 minút) alebo autobusom č. 93 na zastávku Zochova
Z autobusovej stanice:
pešo (19 minút) alebo MHD. Kvôli maratónu bude pravdepodobne jazdiť MHD z Autobusovej stanice po obchádzkových trasách.
Doprava autom:
ak budete cestovať autom a máte voľné miesta, spojte sa v prípade záujmu s ďalšími ľuďmi v tejto skupine (LINK) a jazdu zdieľajte.
Kvôli maratónu odporúčame parkovať v širšom centre mesta (napr. vonkajšie parkoviská pri Auparku) a pokračovať MHD na zastávku Zochova alebo Most SNP.

Lístky/Buďte súčasťou

Príďte zažiť deň plný inšpirácie ako účastník, alebo sa zúčastnite aktívne ako dobrovoľník. V obidvoch prípadoch nezabudnite šíriť myšlienky a tipy o živote bez odpadu. Ďakujeme! :)

Vstupenky sú vypredané. ĎAKUJEME!

Cena vstupeniek
19 EUR (do 31.12.2018)
25 EUR (1.1.-5.4.2019)
29 EUR (6.4.-7.4..2019)

študenti a mamy na materskej/rodičovskej dovolenke si môžu uplatniť 10% zľavu :)

Hlavným cieľom konferencie Slovakia Going Zero Waste je obmedziť vytváranie odpadov na Slovensku a dosiahnuť zmenu v tom, ako sa s existujúcim odpadom nakladá. To sa nám nepodarí bez zapojenia čo najväčšieho počtu ľudí a širokej verejnej diskusie.
Budeme veľmi radi, ak nám pomôžete šíriť tieto myšlienky zdieľaním, písaním a hovorením o konferencii či o samotnej téme.
Ak potrebujete viac informácií, kontakty alebo tip na literatúru, napíšte nám na info@zero-waste.sk

Milí dobrovoľníci,
ďakujeme za Váš záujem pomôcť nám na konferencii Slovakia Going Zero Waste 2019. Vyplňte nám prosím nasledovný formulár a my sa Vám ozveme naspäť.
Ďakujeme.

Formulár

Kontakt

Potrebujete viac informácií alebo máte akékoľvek otázky ku konferencii? Kontaktujte nás ;)

Odber Noviniek

info@zero-waste.sk

+421 914 128 143 (Silvia)

text2

Zuzana Jánošíková

Publicistka, fotografka, mama - a nadšená šíriteľka myšlienok zero-waste.

S láskou vytvára koncept a komunikuje so spíkrami, konzultantmi a dobrovoľníkmi.

zuzka@zero-waste.sk

Silvia Yoder Križanová

Event manažérka, právnička, zástankyňa alternatívneho životnom štýlu.

V jej rukách je predaj lístkov a komunikácia s účastníkmi, partnermi a vystavovateľmi.

silvia@zero-waste.sk

Hlavní partneri

Partneri

Partneri cateringu

Hlavný mediálny partner

Mediálni partneri

Konferencia Slovakia Going Zero Waste sa koná pod záštitou ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa

Konferencia Slovakia Going Zero Waste sa koná pod záštitou primátora Bratislavy Matúša Valla